ZÁPACH Z ÚST U DETÍ

Zápach z úst (halitóza) je u detí vzácnejší ako u dospelých, ale vyskytuje sa aj u menších detí. Tu sa dozviete všetko o príčinách, tipoch proti zápachu z úst a prevencii u detí.

PRÍČINY ZÁPACHU Z ÚST U DETÍ

Príčiny zápachu z úst u detí sú v podstate rovnaké ako u dospelých (viď Príčiny zápachu z úst). Hlavné príčiny nájdeme v ústnej dutine: problémy so zubami, napr. zápal ďasien, parodontóza, zubný kaz (viď Zubný kaz u detí) alebo infekcia v ústach.

Tieto problémy sú spôsobené „zlými“ baktériami, ktoré produkujú zlúčeniny síry a spôsobujú nepríjemný zápach podobný síre. Správna ústna hygiena (viď Starostlivosť o zuby u detí) vrátane používania ústnej vody pre deti môže pomôcť účinne bojovať proti týmto baktériám.

problemy_pri_suchosti_v_ustach

Ďalšou príčinou je sucho v ústach. Pokiaľ nie je ústna dutina pravidelne "vyplachovaná" slinami, zostáva v ústach viac zbytkov potravy, ktoré podporujú množenie baktérií. Preto je zápach z úst u detí ráno po spánku úplne normálny. Vaše dieťa počas spánku jednoducho produkuje menej slín.

Pokiaľ u svojho dieťaťa pravidelne pozorujete zápach z úst, obráťte sa na svojho zubného lekára alebo detského lekára.

QA Text: 

ÚSTNE VODY PRE DETI

Od šestich rokov môžu deti používať tiež vhodné ústne vody. Pretože bez ohľadu na to, ako dobre si vaše dieťa čistí zuby kefkou, baktérie vždy zostávajú.

Listerine_Smart_Rinse_Mild_Berry

Preto LISTERINE ® vyvinul ústnu vodu pre deti - SMART RINSETM. Čistí celú ústnu dutinu: zuby, ďasná a jazyk a pomáha odstraňovať baktérie, ktoré môžu spôsobovať zápach z úst. Ďalšie informácie o ústnej vode pre deti.

Ďalšie odkazy

Ktorá ústna voda je vhodná proti zápachu z úst?

Čo je zápach z úst?

Príčiny zápachu z úst.

Čo robiť so zápachom z úst?

Zápach z úst: Často kladené otázky