ZÁPACH Z ÚST / HALITÓZA: DEFINÍCIA

Zápach z úst býva pre postihnutých a ich okolie veľmi nepríjemný. U väčšiny ľudí je zápach z úst spôsobený napr. jedlom s cesnakom alebo cibuľou a počas dňa rýchlo zmizne. Niektorí ľudia však trpia chronickým zápachom z úst. Lekári používajú termín halitóza.

zapach_z_ust-cibula

ČO JE TO ZÁPACH Z ÚST

Na rozdiel od dočasného zápachu z úst je zápach z úst pri diagnostikovanej halitóze prítomný natrvalo. Líši sa tiež samotný zápach:

QA Text: 

DIAGNÓZA: KTO MI MÔŽE POMÔCŤ?

Málokto sa o zápachu z úst odvažuje hovoriť, a preto nenavštívi lekára. Vzhľadom k tomu, že v úplnej väčšine prípadov je príčinou zápachu z úst zubný plak v ústnej dutine, je váš zubný lekár alebo dentálna hygienička tým správnym odborníkom, ktorý zistí príčinu problému a poradí vám. Pomocou analýzy dychu je možné nielen zmerať intenzitu zápachu z úst, ale tiež zistiť jeho príčiny a miesto vzniku.

zapach_z_ust_diagnostika

Zistite viac o príčinách zápachu z úst. Ako bojovať so zápachom z úst sa dozviete v časti Čo robiť proti zápachu z úst.

Pokiaľ sa nemôžete objednať ku svojmu zubnému lekárovi alebo dentálnej hygieničke hneď, môžete zaradiť ústnu vodu LISTERINE® COOL MINT do každodennej ústnej hygieny. Ústna voda pre svieži dych poskytuje dlhodobú ochranu proti baktériám, které môžu spôsobovať zápach z úst.

Ďalšie odkazy

Ktorá ústna voda je vhodná proti zápachu z úst?

Príčiny zápachu z úst.

Čo robiť so zápachom z úst?

Zápach z úst u detí.

Zápach z úst: Často kladené otázky