ÚSTNA VODA: POUŽITIE DEŤMI

Deti od šesť rokov môžu do ústnej hygieny k čisteniu zubov doplniť aj vyplachovanie ústnou vodou. Je to preto, že vo veku šesť rokov deti dokážu ústnu vodu vypľuť bez toho aby ju prehltli.

LISTERINE® vyvinul špeciálnu ústnu vodu pre deti, LISTERINE® SMART RINSE. Obsiahnutý fluorid pomáha znižovať kazivosť zubov až o 40 % viac než samotné čistenie zubov kefkou.

Vyplachovanie funguje rovnako ako u dospelých - pokiaľ dieťaťu ponúknete malú odmenu, bude ústnu vodu používať ešte častejšie, čo mu formou hry pomôže osvojiť si pravidelnú staostlivosť o ústnu dutinu.

LISTERINE® Návod na použitie pre deti (od 6 rokov)
 Nalejte asi 10 mililitrov (2 čajové lyžičky) LISTERINE® Smart Rinse do pohára.
 
 Požiadajte dieťa, aby si ústnu vodu nalialo do úst (bez riedenia vodou).
 
 Veďte svoje dieťa k tomu, aby si plných 60 sekúnd dôkladne preplachovalo ústa (snažte sa nahlas počítať do 60, hrajte hru s použitím stopiek alebo spievajte pesničku). Na záver dieťa požiadajte, aby obsah vypľulo. Dohliadnite, aby dieťa ústnu vodu neprehĺtalo. Pozorujte, či sa v umývadle objavia intenzívne sfarbené kúsky. Ústna voda LISTERINE® Smart Rinse sfarbuje zbytky jedla a zubného povlaku, ktoré se pri čistení zubnou kefkou neodstránili, a ukazuje tak Vášmu dieťaťu i dôkaz v umývadle.
 
 Odmeňte dieťa za dôkladné vyčistenie zubov napríklad zlatou hviezdičkou, samolepkou alebo inou odmenou vhodnou pre deti.
 
UPOZORNENIE:
 
30 minút po preplachovaní by nemalo dieťa jesť a piť. Vo výnimočných prípadoch môže zložka cetylpyridiniumchlorid (CPC) spôsobiť povrchové sfarbenie zubov. V takom prípade prestaňte výrobok používať a poraďte sa so zubným lekárom.

Aké výhody majú ústne vody v súvislosti s ústnou hygienou, sa dozviete v časti Ústne vody majú zmysel.

Ďalšie odkazy

Ktorá ústna voda je pre mňa vhodná?

Ako správne používať ústnu vodu - dospelí

Ako si nositelia zubných náhrad správne vyplachujú ústa

Ako si používatelia zubných strojčekov správne vyplachujú ústa

Ako si diabetici správne vyplachujú ústa

Ako si fajčiari správne vyplachujú ústa

Správne vyplachovanie pre belšie zuby

nakupni_vozik
VYSKÚŠAJTE LISTERINE® TERAZ