Ako si vybieliť zuby

Bielenie zubov patrí k najžiadanejším kozmetickým ošetreniam v zubných ambulanciách. S príchodom nových domácich techník sa bielenie stáva čoraz populárnejším a rýchlym spôsobom zvyšovania sebavedomia.

Ambulantná bieliaca kúra

Zubný lekár môže vykonať odborné bieliace ošetrenie spočívajúce v aplikácii silno pôsobiacich látok na zuby, pričom podnikne špeciálne opatrenia na ochranu ďasien a ostatných častí ústnej dutiny (pri tomto zákroku sa obvykle používajú gély s tlmivými látkami, ktoré chránia zuby pred poškodením). Pri tomto ošetrení sa zuby výrazne vybielia až o 10 odtieňov. Bieli sa však len osem predných zubov.

Domáce bielenie

Prostriedky na domáce bielenie ľahko nájdete v každej drogérii. Stali sa obľúbenými a dostupnými alternatívami odborného ošetrenia. Tieto možnosti zahŕňajú: bieliacu ústnu vodu, napríklad LISTERINE®, bieliacu zubnú pastu, bieliace prúžky, gél nanášaný priamo na zuby, ústne aplikátory s gélom a bieliace žuvačky. Združenia kozmetickej stomatológie považujú tieto metódy domáceho bielenia bez dohľadu zubného lekára za všeobecne bezpečné. Ak však máte diagnostikovaný problém alebo ochorenie týkajúce sa ďasien, zubov alebo ústnej dutiny (prípadne podozrenie na takéto ochorenie), pred použitím techník domáceho bielenia by ste sa mali poradiť so svojím zubárom. Dodržiavajte tiež návod priložený k produktu a ak sa prejavia nejaké vedľajšie účinky, napríklad citlivosť zubov, porozprávajte sa o nich so svojím zubárom.