Title

Vyplachovanie pre belšie zuby

Určite viete, že práve úsmev robí silný prvý dojem. Z tohto dôvodu robíme aktívne kroky, aby sme si udržali žiarivý úsmev vždy a všade – na prvom rande, pri pracovných stretnutiach a konferenciách, aj pri nočnej zábave v meste. Zároveň venujeme čas starostlivosti o ústnu dutinu a jej zdravie. Miernym pozmenením režimu vyplachovania v súlade s nasledujúcimi usmerneniami a používaním ústnej vody LISTERINE® ADVANCED WHITE sa môžete pri vyplachovaní zamerať na dosiahnutie žiarivejších zubov bezpečným spôsobom.

Osobitné tipy pre seniorov

Stav slín

Postupom veku sa nám v ústach tvorí čoraz menej slín. Dôvodom môže byť menopauza alebo vedľajšie účinky predpísaných liekov. Tento stav sa označuje ako sucho v ústach. Znížené množstvo slín môže viesť k postupnému oslabeniu ďasien a zubov. Ak vás trápi, že sa Vám netvorí správne množstvo slín, vyskúšajte nasledujúce tipy, ako zvýšiť produkciu slín:

* Nezanedbávajte hydratáciu: Cez deň často pite, aby ste každý deň vypili aspoň osem pohárov vody.

* Žuvajte žuvačky bez cukru.

* Cmúľajte tvrdé cukríky bez obsahu cukru.

* Cmúľajte kúsočky ľadu (ale nehryzte do tvrdého ľadu, kedy by sa zuby mohli poškodiť).

Dodržiavajte kontroly u zubára

Udržanie si čistej, zdravej ústnej dutiny, na ktorú môžete byť hrdí, si vyžaduje viac ako len domácu starostlivosť.  Naplánujte si prehliadku u zubára minimálne raz za 6 mesiacov. Nezabúdajte, že zubár môže s postupujúcim vekom navrhnúť aj častejšie kontroly, napríklad každé 3 mesiace. Pamätajte si, že keď sa zubný plak zmení na zubný kameň, dá sa odstrániť už len profesionálnymi nástrojmi používanými pri stomatologickom čistení. Poznámka:  Aj keď už nemáte vlastné zuby, je potrebné navštevovať zubného lekára, aby skontroloval mäkké tkanivá a zubné náhrady. 

Udržiavajte celkové zdravie ústnej dutiny

Nezabudnite, že zubnou kefkou si očistíte len 25 % ústnej dutiny. Do svojej hygieny zaraďte čistenie zubnou niťou a vyplachovanie ústnou vodou LISTERINE®, aby ste zabezpečili očistenie celej ústnej dutiny.

Samotným čistením zubnou kefkou vyčistíte len 25% ústnej dutiny.

Používajte inteligentné nástroje

* Zubné kefky s mäkkými vláknami alebo elektrické zubné kefky

* Fluoridované zubné pasty

* Antiseptickú ústnu vodu LISTERINE®, ktorá ničí baktérie spôsobujúce nepríjemný dych, zubný plak a ochorenie ďasien.