Škodí prílišné bielenie

Ako v prípade väčšiny vecí – áno, s bielením to možno prehnať.  Pri pravidelnom používaní bieliacej zubnej pasty, domácich aplikátorov a bieliacich pásikov sa môže stať, že zuby budú menej žiarivé Ich lesk sa však rýchlo obnoví. Ak zuby majú kriedovitý nádych alebo sú poznačené bielymi bodkami, svedčí to o tom, že ste to s bielením trochu prehnali. Zubármi odporúčaný spôsob určenia cieľovej belosti zubov je pozrieť sa na bielka svojich očí a podľa nich stanoviť, akú belosť zubov chcete bielením dosiahnuť. 

Koľko je priveľa

V závislosti od svojej ústnej hygieny a stravovacích návykov (napr. pitie kávy a červeného vína) bude potrebné zopakovať bieliacu kúru v intervale 6, 12 a 18 mesiacov. Prečo môže byť častejšie bielenie problémom? Peroxid v bieliacich látkach môže spôsobovať poškodenie buniek v ďasnách, napríklad zápal ďasien a precitlivenosť. Pri nadmernom domácom bielení sa môže opotrebovať aj vonkajší obal zuba, takzvaná sklovina.

Dobrá rada

Zuby v prirodzenom stave nie sú belostne biele ako kosť, majú skôr perleťový odtieň. Držte sa belosti zodpovedajúcej farbe svojich očných bielok a nesnažte sa o belšie odtiene.