Title

Používanie ústnej vody a zubný strojček

Ak používate zubný strojček, zvykli ste si, že sa v aparáte zachytáva jedlo. K zubnému strojčeku to jednoducho patrí.  Upravte si režim vyplachovania ústnej dutiny nasledujúcim spôsobom, aby ste si vytvorili dodatočnú ochranu.  Ústna voda, ako napríklad LISTERINE®, má jednu skvelú vlastnosť, a to že sa dostane do všetkých ťažko dosiahnuteľných miest, aby zuby a ďasná zostali zdravé.

Osobitné pripomienky pri používaní zubného strojčeka

Keď používate ortodontický strojček a ústa máte plné strojčeka, gumičiek a drôtikov, dostatočné očistenie zubov býva ťažšie a časovo náročnejšie. Ľahšie sa hromadí plak, takže nosenie strojčeka často sprevádza ochorenie ďasien a tvorbou kazu. Najlepším spôsobom, ako si poradiť s týmito výzvami v oblasti čistoty ústnej dutiny, je pravidelná zubná hygiena doma a pravidelné návštevy u zubára a dentálnej hygieničky.  

Udržiavajte celkové zdravie ústnej dutiny

Nezabudnite, že zubnou kefkou si očistíte len 25 % ústnej dutiny. Do svojej hygieny zaraďte čistenie zubnou niťou a vyplachovanie ústnou vodou LISTERINE®, aby ste zabezpečili očistenie celej ústnej dutiny.

Używaj odpowiednich narzędzi

*Pasty do zębów z fluorkiem.
*Szczoteczki o miękkim włosiu lub elektryczna.
*Chociaż nie jest to łatwe, staraj się nitkować zęby.
*Płucz jamę ustną płynem do płukania ust, który usuwa bakterie w trudno dostępnych miejscach.

Samotným čistením zubnou kefkou vyčistíte len 25% ústnej dutiny.