Ako predchádzať nepríjemnému dychu

Každému z nás už niekedy zapáchalo z úst. Stáva sa to, ale dá sa tomu zabrániť. Pozrite si pár jednoduchých krokov, ako zabrániť tejto trápnej situácii:

Dodržiavajte správnu ústnu hygienu

Je kľúčom v boji proti nepríjemnému dychu, ale veľa ľudí to prehliada.  V ideálnom prípade by ste si mali očistiť zuby kefkou a zubnou niťou po každom jedle. Pomáha to zredukovať počet baktérií spôsobujúcich zápach v ústnej dutine. Doplňte to výplachom ústnou vodou dvakrát denne, aby ste predchádzali zubnému kazu a znížili počet baktérií vytvárajúcich plak. Používajte antiseptickú vodu LISTERINE®, ktorá ničí baktérie, a nie kozmetickú ústnu vodu, ktorá len prekryje zápach, ale nerieši príčinu.

Dávajte si pozor na to, čo jete

Všetko, čo zjete, sa vstrebáva do krvného obehu. Keď dýchate a rozprávate, znovu sa to ukáže. Ostré ingrediencie, ako napríklad cesnak, cibuľa, a iné korenisté jedlá patria medzi najhorších nepriateľov. Jedzte teda viac zeleniny a byliniek, napríklad zeler, mrkvu a petržlen. Ich vyšší obsah vody pomáha vyplavovať usadeniny z úst.

Pite

Ak si po jedle nemôžete očistiť zuby zubnou kefkou, zubnou niťou a ústnou vodou, pomôže vám vypiť trochu tekutiny, ktorou sa ústa očistia od baktérií a zvyškov jedál skôr, než začnú robiť problémy. Ideálna je voda. Vyhýbajte sa limonádam – všetok nadbytočný cukor sa naviaže na zuby a ďasná, zmieša sa so zvyškami jedla a vytvorí zápach.

Žuvajte správne veci

Ak si po jedle dáte žuvačku bez obsahu cukru, osviežite si dych a rozprúdite sliny. Ústa tak prirodzene vyplavia baktérie a čiastočky potravy. Žuvačka osladená 100% xylitolom okrem toho pomôže zmierniť zubný kaz. Pozor na mentolové cukríky: Prinajlepšom zamaskujú nepríjemný dych, prinajhoršom budú plné cukru, ktorý sa nalepí na zuby a problém len zhorší.