5 najlepších spôsobov odstránenia nepríjemného dychu

Dodržiavajte správnu ústnu hygienu

Ak bezúspešne bojujete s nepríjemným dychom, môže sa stať, že chyba je vo vašom režime.  Položte si otázku: „Čistím si pravidelne zuby zubnou kefkou, zubnou niťou a ústnou vodou?” Ak odpoveď znie nie, možno by ste mali začať práve tu. Nasledujúce jednoduché kroky vám pomôžu minimalizovať nevyhovujúci dych vďaka odstráneniu nahromadených baktérií. A nesústreďte sa len na zuby. Pamätajte, že aj jazyku treba venovať trochu pozornosti. Môže byť plný hnijúcich čiastočiek potravy a baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný dych. Odstránením tohto nánosu sa zredukuje aj zubný plak. Nezabudnite, že zubnou kefkou si očistíte len 25 % ústnej dutiny. Určite preto zaraďte čistenie medzizubných priestorov a výplachy ústnou vodou LISTERINE® dvakrát denne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Pravidelne navštevujte zubára

Možno máte správnu ústnu hygienu, ale ľudia sa od vás aj tak viditeľne odkláňajú. Je čas poradiť sa s odborníkom. Zubár sa pozrie odborným okom nielen na zuby, ale vykoná aj stomatologické vyšetrenie, pri ktorom odhalí a ošetrí ochorenie periodoncia a iné problémy.

Prestaňte fajčiť a žuvať tabak

Bez toho, aby sme rozvádzali závažnejšie vedľajšie účinky užívania tabaku, stačí povedať, že fajčenie vám prinesie minimálne fajčiarsky zápach. Ako i pri každej inej závislosti môže byť odvykanie ťažšie, než predpokladáte. Porozprávajte sa s lekárom, ako sa zbaviť tohto zlozvyku.

Pite veľa vody

Voda je chladivá, osviežujúca a aj ľahko dostupná vo veľkých, pitných množstvách (pokiaľ nestroskotáte na mori alebo nezablúdite na púšti). Využite ju. Pitím vody predchádzate suchu v ústach, ktoré môže spôsobovať zápach z úst, a zároveň si vypláchnete usadeniny a čiastočky jedla skôr, ako sa môžu začať rozkladať a vytvárať v ústach odpudivý zápach.

Žuvajte žuvačku

Zubní lekári v rámci optimálnej ústnej hygieny odporúčajú čistenie zubnou kefkou, niťou a ústnou vodou dvakrát denne. Čo teda môžete spraviť medzi dvoma čisteniami, ak ste po ceste na nácvik umelého dýchania zjedli napríklad mäsový a syrový sendvič s extra dávkou cibule? Začnite žuť.  Žuvanie žuvačky prispieva k tvorbe slín v ústach, ktoré pomáhajú odplavovať čiastočky jedla a baktérií zo zubov, ďasien a jazyka. Dajte si však pozor, aby ste mali žuvačku bez cukru, inak si zvýšite pravdepodobnosť zubného kazu.