5 najčastejších príčin citlivosti zubov

Príčina č. 1: Agresívne čistenie kefkou

Pri príliš silnom čistení zubnou kefkou sa môže opotrebúvať viditeľná biela časť zuba, ktorá sa volá sklovina. Ak zistíte, že pri čistení kefkou postupujete rýchlejšie než pri čistení s niťou, mali by ste upraviť techniku, aby ste si uchovali sklovinu.

Príčina č. 2: Chýba čistenie dvakrát denne

Zanedbávanie čistenia kefkou, prostriedkami medzizubného čistenia a ústnou vodou umožňuje vznik zubného kameňa popri línii ďasna, ktorý dokáže odstrániť už len zubár.  Do postupu starostlivosti o ústnu dutinu určite zaraďte výplachy ústnou vodou LISTERINE®.

Príčina č. 3: Máte ustupujúce ďasná

Možno ste si všimli, že sa vám ďasná začínajú odťahovať od zubov. Znamená to, že máte ustupujúce ďasná, kedy sa odhaľujú citlivé nervy prítomné v koreni zuba. Príčinou môže byť ochorenie ďasien alebo drsné čistenie kefkou.

Príčina č. 4: Kyslá strava

Často konzumované kyslé jedlá a nápoje môžu pôsobiť abrazívne na Vašu sklovinu. Skontrolujte, či v bežnej strave nemáte zastúpené potraviny s vysokým obsahom kyselín, napríklad citrusové ovocie, paradajky, jogurt, kyslú smotanu, zrejúce syry a kyslé nápoje, ako sú napríklad pomarančové džúsy, športové nápoje, víno a sýtené nápoje vrátane limonád.  Snažte sa obmedziť príjem niektorých týchto potravín.

Príčina č. 5: Strava s vysokým obsahom cukrov

Maškrtenie sladkostí, napríklad keksov a koláčov, môže podporovať rast baktérií, dôsledkom čoho bude erózia ďasien, v ktorých sa odhalia citlivé miesta zubov.

Prečo používať ústnu vodu

ZUBNOU KEFKOU VYČISTÍTE LEN 25 % VAŠICH ÚST